محمد صادق خادمی هستم، فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر، متخصص شبکه و DevOps.

من رو به اسم nix میشناسند که بخاطر محدودیت در تعداد کاراکتر برای انتخاب نام کاربری‌ خیلی از جاها به صورت niiiix یا niiiixd خواهید دید.

علاقه زیادی به مطالعه و تحقیق دارم. عاشق یادگیری هستم و از هر فرصتی برای یادگیری استفاده میکنم. از اینکه چیزی رو که یاد گرفتم به دیگران یاد بدم خوشحال میشم. برای همین نوشتن و تدریس کردن رو خیلی دوست دارم.

زمانی که هنوز دانشجو بودم و برای یکی دو تا پروژه برنامه نویسی میکردم تصمیم گرفتم برنامه نویسی رو بزارم کنار و کار خودم رو به عنوان مهندس شبکه شروع کنم و بیشتر وقت خودم رو صرف راه اندازی و عیب یابی روتر ها و سویچ های سیسکو کردم.
در طی این سالها با گنو/لینوکس و برخی سرویس های مبتنی بر گنو/لینوکس آشنا شدم و مسیر کاری خودم را از یک مهندس شبکه کاملاً به سمت گنو/لینوکس تغییر دادم، اطلاعاتی که در مورد شبکه، مسیریابی و سوئیچینگ، شبکه های بی سیم، امنیت و برنامه نویسی داشتم بهم کمک زیادی کرد که بتونم کار خودم رو به عوان مهندس DevOps ادامه بدم.

به گنو/لینوکس، نرم افزار منبع باز و آزاد، رایانش ابری، فیزیک مخصوصاً فیزیک کوانتوم و اختر فیزیک علاقه زیاد دارم.
با اینکه الان بیشتر می‌خونم (کتاب،مقاله، وبسایت و هر چیزی که ارزش خوندن داشته باشه) اما همچنان سعی میکنم هرازگاهی مطلبی ترجیحاً آموزشی در وبلاگم بنویسم، پس حتما به وبلاگ سر بزنید و نظراتتون رو باهام به اشتراک بزارید، خیلی خوشحالم میکنید اگر در خبرنامه سایت عضو شوید تا آخرین مطالب وبلاگ برای شما ارسال شود.

همچنین میتونید نگاهی به روزمه‌ام در لینکدین بندازید یا اینکه سری به توییتر من بزنید، من ایمیل هام رو روزانه چک میکنم و خوشحال میشم که ایمیلی از شما دریافت کنم.