یادگیری دواپس

دواپس در دهه گذشته تبدیل به پدیده‌ی نحوه ارائه نرم افزار شده است. در طول سال ها از نوآوری ها و فلسفه های مختلف تکامل یافته است. کلمه DevOps از ادغام کلمات DEV به معنای توسعه و OPS به معنای عملیات آمده است.

دواپس با هدف ایجاد بهترین پیشرفت ها در فرآیندهای مختلف برای افزایش همکاری بین تیم های توسعه و عملات بوجود آمد. حالا ممکن است بپرسید که این همکاری چیست؟ چرا مهم است؟

همانطور که تقاضا برای خدمات نرم افزاری افزایش می یابد، نیاز شرکت ها به ماندن در رقابت بیش از هر زمان دیگری با رفع اشکالات و افزودن ویژگی های جدید در سریع ترین زمان ممکن افزایش می یابد. در روزهای قدیم، به منظور اجرای استقرار، مداخلات دستی زیادی توسط مدیران سیستم و یا توسعه دهندگان انجام می‌شد تا مطمئن شوند که هر ویژگی جدید کل سیستم را خراب نمی کند.

اکنون از طریق DevOps، می‌توانیم زیرساخت نرم‌افزار خود را به pipeline خودکار مجهز کنیم که آزمایش‌های خودکار، بسته‌بندی و در نهایت استقرار در زیرساخت را انجام می‌دهند تا توسط کاربران نهایی ما استفاده شود.

با این اتوماسیون است که فرآیندهای درون تیم ها بسیار ساده تر می شوند. به محض تکمیل برنامه ریزی و توسعه، توسعه دهندگان می توانند کار کنند و تغییرات کد خود را اعمال کنند و زیرساخت بقیه کارها را انجام خواهد داد. DevOps همچنین توانایی نظارت بر زیرساخت را افزایش می دهد، اگر در هر صورت چیزی خراب شد، به راحتی می توانیم با کلیک یک دکمه به تغییرات قبلی برگردیم و در مدت زمان کوتاهی عملیاتی شویم.

و در نهایت DevOps، توانایی افزایش یا کاهش مقیاس برنامه ها با تغییر تقاضا با انتقال به خدمات پلتفرم ابری به جای سرورهای داخلی، کارایی زیرساخت را تضمین می کند. این برای اطمینان از حداکثر سودآوری بدون به خطر انداختن تجربه کاربر است.

بنابراین ممکن است تعجب کنید که آیا DevOps واقعاً اینقدر عالی است؟

پاسخ کوتاه بله است! در این مقاله، ما 10 دلیل برای شروع یادگیری DevOps به شما خواهیم کرد!

یادگیری دواپس

10. کار شما تأثیر بیشتری بر بهره وری کل تیم ها و بخش ها دارد

بخشی از وظیفه یک مهندس دواپس این است که فرآیندها را تا حد امکان خودکار کند. این اتوماسیون کیفیت زندگی را در تیم هایی که برخی از کارها بسیار خسته کننده و تکراری هستند، بیشتر می کند. این تیم ها بیشتر از شما قدردانی می کنند زیرا استرس کمتری دارند، بهره وری بیشتری دارند و می توانند اهداف عملکردی خود را در شرکت ارائه دهند. شاید برای شما، قدردانی یکی از عوامل اصلی است که به انگیزه و الهام بخشیدن کمک می کند.

9. شما می توانید در هر جایی کار کنید

رویدادهای جهانی اخیر به ما ثابت کردند که متخصصان فناوری اطلاعات در میان بسیاری دیگر از کار کردن در خانه مشکلی ندارند. در واقع، آنها در مقایسه با رفتن به دفتر کار به همان اندازه کارآمد هستند حتی گاهی اوقات بیشتر کارآمد هستند. از آنجایی که اکثر زیرساخت های نرم افزاری از طریق اینترنت قابل دسترس هستند، می توان آنها را از راه دور از یک ترمینال یا توسط داشبوردها و کنسول های وب مدیریت کرد. مهندسان دواپس به تجهیزات زیادی نیاز ندارند، تنها چیزی که شما نیاز دارید یک لپ تاپ یا تبلت و یک اتصال اینترنتی فعال است. و البته، دانش شما!

8. فن آوری های هیجان انگیز برای یادگیری

مهندسان دواپس به دلیل استفاده از ابزارهای متعددی که در اختیار دارند کاملاً شناخته شده هستند. مهارت در این فناوری‌ها و ابزارهای مختلف برای مدیریت زیرساخت‌های نرم‌افزاری، چیزی است که مهندسان دواپس را منحصر به فرد و بالاتر از بقیه می‌سازد. از آنجایی که فناوری همیشه رو به جلو است و پیشرفت ها و اکتشافات جدیدی در حال انجام است، چیزهای جدیدی برای یادگیری و کشف در زمینه دواپس وجود دارد.

7. احساس رضایت بیشتر و موفقیت و چالش های جالب برای حل

این با شماره 10 ما مرتبط است هر کاری که در دواپس انجام می‌دهید این حس هدفمندی را ایجاد می‌کند که کاری که انجام می‌دهید کوچک و بیهوده نیست. در حال حاضر، من در مورد شما نمی دانم، اما درک کار شما به طور موثر و بهبود می تواند بسیار رضایت بخش باشد و همچنین می تواند فرسودگی شغلی طولانی مدت را از بین ببرد. انواع مختلفی از مشکلات و چالش هایی که شما به عنوان یک مهندس دواپس باید با آن روبرو شوید به اندازه کافی جالب و جذاب است که تضمین می کند هیچ لحظه کسل کننده یا خسته کننده ای وجود ندارد. همانطور که بر هر مشکل یا چالش غلبه می کنید، این به تجربه کلی حرفه ای شما می افزاید.

6. بخشی از چیزی بزرگتر باشید، شما برای هر شرکتی ارزشمند هستید.

شرکت ها به طور مداوم به دنبال مهندسان دواپس خوب هستند. آنها نه تنها تضمین می کنند که همکاری تیمی تا حد امکان بهینه شده است، بلکه اطمینان می دهند که زیرساخت نرم افزار به طور مقرون به صرفه اجرا می شود. این همچنین به شرکت ها اجازه می دهد تا سودآوری خود را بدون به خطر انداختن کیفیت نرم افزار به حداکثر برسانند. مهندسان دواپس همچنین به یکی از ستون‌های پشتیبانی این شرکت تبدیل می‌شوند زیرا زیرساخت‌های لازم را برای حفظ زمان و پایداری نرم‌افزار یا سرویس ایجاد می‌کنند.

5. گواهینامه ها و رشد شغلی

گواهینامه ها مطمئناً ارزشمند هستند زیرا نقش مهمی در اعتبار مهندسین دواپس ایفا می کنند، به استخدام کنندگان اجازه می دهد مجموعه مهارت های شما را تعیین کنند و تا حدودی اطمینان حاصل کنند که این مهندسان دواپس همان چیزی هستند که می گویند. و در نتیجه، مهندسان دواپس با گواهینامه های معتبر اغلب در لیست کوتاه قرار می گیرند و برای مصاحبه ها برنامه ریزی می شوند، بنابراین درها و فرصت های بیشتری باز می شود.

دواپس یکی از مشاغلی است که سرعت رشد شغلی بالایی دارد. هنگامی که اصول و مبانی را پوشش دادید، می توانید درخواست برای یک نقش جونیور در یک شرکت را شروع کنید، تمام آن تجربه و پیشرفتی که در طول سال ها به دست آورده اید مطمئناً به اعتبار شما اضافه می شود و قدرت مذاکره شما را در طول مسیر بهبود می بخشد.

4. تقاضا

ما در عصری هستیم که نرم افزارها و خدمات اغلب از طریق اینترنت ارائه می شوند. با تغییر بیشتر و بیشتر کسب‌وکارها به استفاده از قدرت ابر، نیاز به مهندسان دواپس نیز افزایش می‌یابد که آنها را مدیریت کنند. یک جستجوی ساده در سایت شغلی مورد علاقه شما، ثابت خواهد کرد تعداد زیادی از کارفرمایان به دنبال مهندسان دواپس هستند. از آنجایی که تقاضا بیشتر از عرضه است، واقعاً نیازی به صبر کردن برای زمان مناسب برای تغییر شغل خود به دواپس نیست.

3. حقوق بالا و مزایای بهتر

مهندسان دواپس در ایالات متحده سالانه بیش از 100000 دلار درآمد دارند. و این بسته به تعداد سال تجربه قطعاً می تواند بالاتر رود. جدا از حقوق، مزایای بهتری نیز دارد و گاهی شامل بسته های جابجایی نیز می شود. این باید یک زندگی پایدار و راحت برای شما و خانواده تان به شما بدهد. به شما امکان می دهد سریعتر به اهداف شخصی خود برسید.

2. ثبات شغلی و استخدام سریع

از آنجایی که مهندسان دواپس همیشه تقاضای بالایی دارند، می‌توانید انتظار داشته باشید که شرکت‌ها به دلیل کمک‌های شما به شرکت، برای شما ارزش قائل شوند. دواپس یک نقش پیوسته است و حوزه های زیادی برای پوشش دارد. از تعمیر و نگهداری زیرساخت تا ارتقاء نسخه و ادغام فناوری‌های جدید، کار یک مهندس دواپس همیشه در حال حرکت است. اگر روزی تصمیم بگیرید که به دنبال فرصت های بهتر باشید، متوجه خواهید شد که به دلیل افزایش تقاضا، جستجوی شرکت های دیگر برای کار کردن چندان سخت نیست.

1. شروع کار بسیار آسان است

اکنون که متوجه شدید چرا مهندسان دواپس بسیار مورد توجه هستند. این کاملاً به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید آیا دواپس به عنوان یک حرفه برای شما مناسب است یا خیر. اگر می‌خواهید شغل خود را تغییر دهید یا با دواپس شروع کنید، خبر خوب این است که شروع کار چندان سخت نیست! شروع به یادگیری دواپس آسان است. مانند هر تلاش دیگری، همه چیز از اولین قدم شروع می شود. و در این مرحله اول، چیزی که باید روی آن تمرکز کنید، فقط اصول و مبانی است. همانطور که قبلاً بیان کردیم دواپس یک اصل یا تمرین است، بنابراین درک واقعی اینکه دواپس چیست راه خوبی برای شروع است و سپس می‌توانید با یادگیری مجموعه‌های مختلف ابزارهایی که استفاده می‌شوند، ادامه دهید.

بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید:

آیا مهندس دواپس بودن، مناسب شماست؟


نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *